• Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★

  • Censor

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Midnight Sky

  • Funny Boy

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Kriya

    ★★

  • The Old Guard

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½