Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ringu

Ringu

1998
×
★★½
Edit this entry  
23
Dry Wind

Dry Wind

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★½
Edit this entry  
21
Margaret

Margaret

2011
×
Edit this entry  
18
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Daddy and the Muscle Academy

Daddy and the Muscle Academy

1991
×
★★★
Edit this entry  
15
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★½
Edit this entry  
14
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Moon Child

Moon Child

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
17
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kriya

Kriya

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Maska

Maska

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Love Rites

Love Rites

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Night on Bald Mountain

A Night on Bald Mountain

1933
×
Edit this entry  
19
Diary of a Fight

Diary of a Fight

1964
×
Edit this entry  
19
Equation to an Unknown

Equation to an Unknown

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Despair

Despair

1978
×
★★
Edit this entry  
12
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Cruising

Cruising

1980
×
★★
Edit this entry  
07
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Legendary Weapons of China

Legendary Weapons of China

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★
Edit this entry  
24
No Regret

No Regret

1993
×
★★★★½
Edit this entry