RSS feed for MrBradMcD
  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • La Flor

    ★★★★★

  • Wild Nights with Emily

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Luz

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • 1922

    ★½

  • Revenge

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Zama

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Loveless

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • 24 Frames

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • The Square

    ★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • The Endless

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Logan

    ★★★

  • November

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival