RSS feed for Kevin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Fall From Grace

A Fall From Grace

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★½
Edit this entry  
16
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
Dr. Dolittle 2

Dr. Dolittle 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical: The Musical: The Series: The Special

High School Musical: The Musical: The Series: The Special

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Informer

The Informer

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Edit this entry  
07
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Edit this entry  
29
King Kong

King Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★½
Edit this entry  
26
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry