Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Who: Genesis of the Daleks

Doctor Who: Genesis of the Daleks

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Who: Remembrance of the Daleks

Doctor Who: Remembrance of the Daleks

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Who: The Five Doctors

Doctor Who: The Five Doctors

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Sontaran Experiment

Doctor Who: The Sontaran Experiment

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: The Ark in Space

Doctor Who: The Ark in Space

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: Robot

Doctor Who: Robot

1975
×
★★½
Edit this entry  
13
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dr. Who and the Daleks

Dr. Who and the Daleks

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Leroy & Stitch

Leroy & Stitch

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry