Sort by

Ell C has logged 22 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Strays

The Strays

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry