• Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Clickbait

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Girl Who Believes in Miracles

    ½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Fear Footage 3AM

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★★★

  • Music

  • Locked Down

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Songbird

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical