Sort by

MrDevinJB has logged 252 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Birthday Hannah

Happy Birthday Hannah

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tales of Found Footage

Tales of Found Footage

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

Tim and Eric Awesome Show, Great Job! Chrimbus Special

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Edit this entry  
15
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Golden Hour

Golden Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Big

Big

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Edit this entry  
07
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
Edit this entry