RSS feed for MrEnormous
  • 8:46

  • France Against the Robots

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Domino

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dirt

  • Stuber

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Flight of the Conchords: Live in London

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Blue

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Tag

    ★½

  • Bao

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Tom Segura: Disgraceful

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Man eating pastafrola

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • Zama

    ★★★

  • First Reformed

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • It’s All Right, It’s Ok

    ★★

  • War Machine

  • Good Time

    ★★

  • YPOSTAS

  • The Florida Project

    ★★

  • Claire's Camera

    ★★★★

  • Louis C.K.: 2017

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

  • Get Out

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★

  • Hairat

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Hi Stranger

  • Moana

    ★★½

  • Keeping Up with the Joneses

    ½

  • The Lost City of Z

    ★★

  • Russell Peters: Almost Famous

  • Moonlight

    ★★★½

  • Prima Donna

    ★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Bad Moms

  • The Legend of Tarzan

    ★½

  • Paterson

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Theo Von: No Offense

  • Zootopia

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Tom Segura: Mostly Stories