Sort by

Ethan has logged 26 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry