Ethan has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Classic Albums: Steely Dan - Aja

Classic Albums: Steely Dan - Aja

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry