• The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Horimiya

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Shithouse

    ★★★

  • TONIKAWA: Over the Moon for You

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★

  • Date Night

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Star Wars Collection

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • The Scarecrow

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Code 8

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★½

  • Tall Girl

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Kaguya-sama: Love Is War

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Angry Birds Movie 2

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • I Haven't Done Sh*t This Year: Part 3

    ★★½

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

    ★★½

  • Anima

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Fall of 76