Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Read prior review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Steins;Gate: Egoistic Poriomania

Steins;Gate: Egoistic Poriomania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry