Sort by

MrFilmDude has logged 21 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Edit this entry  
15
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Atonement

Atonement

2007
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Beginners

Beginners

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Brick

Brick

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★
Edit this entry  
01
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry