• The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Paper Lives

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enfant Terrible

  • Extraction

    ★★½

  • Uncorked

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Kangaroo Chronicles

    ★½

  • Undine

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Midway

    ★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Roads

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Collini Case

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★