ian has logged 17 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King

The King

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry