Sort by
  • Leave the World Behind

    ★★★

  • Old Dads

    ★★½

  • The Kitchen

    ★★★

  • Saw X

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • Renfield

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • Fair Play

    ★★½

  • Smile

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Spree

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Vigil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Cam

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Papillon

    ★★★

  • Death Note

    ★★½