• The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Now is the Time

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • nîpawistamâsowin : We Will Stand Up

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • So Long, My Son

    ★★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ramen Shop

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Chappaquiddick

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Gutland

    ★★★★

  • Youth

    ★★½

  • Kodachrome

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Insult

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★