Megan has logged 72 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Am Your Father

I Am Your Father

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
30
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Edit this entry  
29
Patrick

Patrick

1978
×
★★★½
Edit this entry  
16
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★
Edit this entry  
08
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Edit this entry  
30
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Ghost Galleon

The Ghost Galleon

1974
×
Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
06
We are Twisted Fucking Sister!

We are Twisted Fucking Sister!

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Man with Two Brains

The Man with Two Brains

1983
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
TransFatty Lives

TransFatty Lives

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Congress

The Congress

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Secret Rules of Modern Living: Algorithms

The Secret Rules of Modern Living: Algorithms

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Edit this entry