Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Demons of Dorothy

The Demons of Dorothy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

Srimulat: Hil Yang Mustahal – Babak Pertama

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Three Days to Eternity

Three Days to Eternity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jakarta, City of Dreamers

Jakarta, City of Dreamers

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Crab

Black Crab

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kulari Ke Pantai

Kulari Ke Pantai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dog

Dog

2001
×
★★½
Edit this entry  
20
Milk

Milk

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
AUM!

AUM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Konfabulasi

Konfabulasi

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You and I

You and I

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Süden

Süden

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Olla

Olla

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fiction.

Fiction.

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Late Bloomer

Late Bloomer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ship ‘Night’

The Ship ‘Night’

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Golden Frames in the Closet

Golden Frames in the Closet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Let Me Dream Again

Let Me Dream Again

1900
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
How It Feels to Be Run Over

How It Feels to Be Run Over

1900
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Ladies' Skirts Nailed to a Fence

Ladies' Skirts Nailed to a Fence

1899
×
Read the review Edit this entry  
02
The Kiss in the Tunnel

The Kiss in the Tunnel

1899
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Santa Claus

Santa Claus

1898
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Come Along, Do!

Come Along, Do!

1898
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Miller and the Sweep

The Miller and the Sweep

1897
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The X-Ray Fiend

The X-Ray Fiend

1897
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Execution of Mary, Queen of Scots

The Execution of Mary, Queen of Scots

1895
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Swallow

The Big Swallow

1901
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fire!

Fire!

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages

1916
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Reprise

Reprise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cloud Is Still There

The Cloud Is Still There

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry