• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Power

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Homunculus

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Sentinelle

    ★★½

  • Mission: Possible

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Soul

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Start-Up

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Voice of Silence

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Black Box

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Sightless

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Milestone

    ★★★½

  • Night in Paradise

    ★★★

  • Come True

    ★★★½

  • Blue, Painful, and Brittle

    ★★★

  • Unknown Origins

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hunted

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Offering to the Storm

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • MOTHER

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Chippa

    ★★★½

  • Mrs. Serial Killer

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Guilty

    ★★★