Mrizzle1991 has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pretty Persuasion

Pretty Persuasion

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Keith

Keith

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Braid

Braid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Insomnia Club

The Insomnia Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight FM

Midnight FM

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bridge Curse

The Bridge Curse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luck-Key

Luck-Key

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Box

Black Box

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Point Blank

Point Blank

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry