• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Found

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Trip

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Le monde de Xi Jinping

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Edge of the World

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Hemingway

    ★★★★★

  • Happily

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★★½

  • Best Sellers

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • The Colony

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Gulf of Silence

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Flashback

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Bloodthirsty

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Empty Cul-de-sacs

    ★★★★

  • Bleed With Me

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★