• Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Resurrection

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Rhys Darby: Mystic Time Bird

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Betrayal at Attica

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

  • Pig

    ★★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Shark Beach With Chris Hemsworth

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Fruits of Labor

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Stanley Tucci: Searching for Italy

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½