Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★½
Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Finch

Finch

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
Edit this entry  
13
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★½
Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry