• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

  • WandaVision

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Hamilton

  • 8:46

  • The Last Dance

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Final Quarter

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

  • The Bob Emergency

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • Kitbull

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Heart of Batman

  • Adam Sandler: 100% Fresh

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • Burning

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City