RSS feed for Leonardo

Leonardo has logged 15 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paths of the Soul

Paths of the Soul

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Story of the Last Chrysanthemum

The Story of the Last Chrysanthemum

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nuggets

Nuggets

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Listen to Britain

Listen to Britain

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Present

The Present

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Employment

The Employment

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry