RSS feed for Lee
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry