• Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Halloween

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ½

  • Logan

    ★★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★

  • The Great Wall

    ½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★½

  • London Has Fallen

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Monsters University

    ★★½

  • Olympus Has Fallen

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Cars 2

    ★★★½

  • Super 8

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Shrek Forever After

    ★★½

  • Sherlock Holmes

    ★★★½

  • Invictus

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Prison Break: The Final Break

    ★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • National Treasure: Book of Secrets

    ★★½

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★½