Sort by

MrMapleSyrupz has logged 398 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vacancy

Vacancy

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry