Sort by

Zander has logged 70 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
19
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Edit this entry  
30
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
I Used to Be Famous

I Used to Be Famous

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
The Duke

The Duke

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry