Sort by

Michael has logged 31 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creep

Creep

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry