Michael has logged 12 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Calendar Girls

Calendar Girls

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry