Sort by
  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

    ½

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • Veronica

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Life

    ★★

  • Mayhem

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Why Him?

    ★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★