Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Apology

The Apology

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★
Edit this entry  
25
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Undead

Undead

2003
×
★★½
Edit this entry  
24
Jawbone

Jawbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
13Hrs

13Hrs

2010
×
★½
Edit this entry  
19
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lair

The Lair

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Killer Under The Bed

Killer Under The Bed

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read prior review Edit this entry  
12
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
65

65

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Christmas Question

The Christmas Question

2019
×
Edit this entry  
06
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Copycat

Copycat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
China Salesman

China Salesman

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Children of the Corn III: Urban Harvest

Children of the Corn III: Urban Harvest

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Star Virgin

Star Virgin

1988
×
★★★
Edit this entry  
02
Today You Die

Today You Die

2005
×
Edit this entry  
01
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shade

Shade

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Keeper

The Keeper

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry