Isaac has logged 289 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
11
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bibi

Bibi

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Edit this entry  
15
For the Birds

For the Birds

2000
×
Read the review Edit this entry  
15
Lifted

Lifted

2006
×
Edit this entry  
14
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
09
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Edit this entry  
09
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Edit this entry  
09
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry