Isaac has logged 38 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
Edit this entry  
26
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Edit this entry  
26
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Real Thing

The Real Thing

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
Saw IV

Saw IV

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revolver

Revolver

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry