Sort by

Rafael has logged 50 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Woodstock

Woodstock

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Bamba

La Bamba

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mike Epps: Only One Mike

Mike Epps: Only One Mike

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry