Rafael has logged 120 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Search of Darkness - Part II

In Search of Darkness - Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dominion: Prequel to The Exorcist

Dominion: Prequel to The Exorcist

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anything Else

Anything Else

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Untold: Breaking Point

Untold: Breaking Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jigsaw Man

The Jigsaw Man

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crossing

Crossing

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inchon

Inchon

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Images

Images

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bloodline

Bloodline

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Untold: Caitlyn Jenner

Untold: Caitlyn Jenner

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Klansman

The Klansman

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ménage

Ménage

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazons

The Amazons

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Valachi Papers

The Valachi Papers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
School on Fire

School on Fire

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry