Sort by

Rafael "Parker!!" has logged 1,487 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beckham

Beckham

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Continental: From the World of John Wick

The Continental: From the World of John Wick

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shadow in My Eye

The Shadow in My Eye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spy Kids: Armageddon

Spy Kids: Armageddon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Life

A Beautiful Life

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Riceboy Sleeps

Riceboy Sleeps

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Circus Maximus

Circus Maximus

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Pelle the Conqueror

Pelle the Conqueror

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Touch of Crude

Touch of Crude

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Art of Crying

The Art of Crying

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ref

The Ref

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Genie

Genie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Glad It's Christmas

I'm Glad It's Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas As Usual

Christmas As Usual

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holiday in the Vineyards

Holiday in the Vineyards

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The 12 Days of Christmas Eve

The 12 Days of Christmas Eve

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
25
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Just Another Love Story

Just Another Love Story

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Biggest Heroes

The Biggest Heroes

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Day Will Come

The Day Will Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candy Cane Lane

Candy Cane Lane

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bedevil

Bedevil

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bench

The Bench

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catering Christmas

Catering Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stolen Spring

Stolen Spring

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear X

Fear X

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry