Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Inu-oh

Inu-oh

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Medusa

Medusa

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Murina

Murina

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Innocence

Innocence

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Staffroom

The Staffroom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dicks

Night of the Living Dicks

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Utama

Utama

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Linoleum

Linoleum

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry