Sort by

MrMustache has logged 378 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fourteen

Fourteen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bacurau

Bacurau

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Cow

First Cow

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost in America

Lost in America

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Holiday

Holiday

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
06
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry