• Nope

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Avengers: Infinity War

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Sweet Country

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Falsettos

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Inside Out

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

    ★★★★

  • Grown Ups 2

    ★★

  • The Avengers

  • Barbie in A Mermaid Tale

    ★★½

  • Lake Mungo

    ★★★★

  • High School Musical 2

    ★★★

  • Surf's Up

    ★★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★½

  • Ghost Rider

    ★★★

  • The Home Song Stories

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Jesus Camp

    ★★★★½

  • High School Musical

    ★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • The Cat in the Hat

    ★★★

  • Looney Tunes: Back in Action

    ★★★

  • Harvie Krumpet

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Spirited Away

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Spy Kids

    ★★★½

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★½

  • The Last Days of Disco

    ★★★★

  • A Goofy Movie

    ★★★

  • Street Fighter

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Point Break

    ★★★

  • Little Shop of Horrors

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★½

  • Life of Brian

    ★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★½