Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★½
Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry