• The Last Duel

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • Da 5 Bloods

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Cats

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Knives Out

  • State Funeral

    ★★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Storm Boy

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • The House That Jack Built

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Batman Ninja

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Game Night

  • Unsane

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Mandy

  • Devilman Crybaby

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

  • Murder on the Orient Express

  • Louis Theroux: Talking to Anorexia

  • Thor: Ragnarok

  • Louis Theroux: Dark States

  • Blade Runner 2049

  • Gerald's Game

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It