Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Point

The Point

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bestia

Bestia

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry