• All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Making The Irishman

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Rwanda

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½