• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Dune

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★½

  • Stargirl

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Little Comrade

    ★★

  • Laugh or Die

  • Ready Player One

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • The Boy Next Door

    ½

  • John Wick

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

  • Just Before I Go

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • Pacific Rim

  • Life of a King

    ★½

  • Man of Steel

  • War Horse

  • Isoroku Yamamoto, the Commander-in-Chief of the Combined Fleet

  • Love Exposure

    ★★★★½

  • Click

    ★★★

  • Troy

  • The Last Samurai

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Cure

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

  • Scarface

  • Zelig

    ★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★½

  • The Godfather

    ★★★★

  • Le Samouraï

    ★★★★½

  • The Leopard

    ★★½

  • High and Low

    ★★★½

  • Harakiri

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★½

  • Rashomon

    ★★★