• Snoopy Presents: To Mom (and Dad), With Love

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★

  • Snoopy Presents: It’s the Small Things, Charlie Brown

    ★★★½

  • Winona Ryder - A Sensitive Genius

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Code Haneke

    ★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Black Crab

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ½

  • Moonfall

    ★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Father, Son and House of Gucci: The Making of a Saga of Fashion, Power, and Betrayal

    ★★★

  • Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

    ★★★★

  • Scream

  • The 355

  • Die Wannseekonferenz - Die Dokumentation

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

    ★★

  • VOIR

  • Mireille Mathieu - Chanter… et rien d‘autre

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • John Huston: Adventures of a Free Soul

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Black Friday

    ★½

  • Swan Song

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Cat Stevens : De Steven Georgiou à Yusuf Islam

    ★★★★

  • Gefährliche Wahrheit

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★★

  • Daniel Day-Lewis: The Hollywood Genius

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Tex Avery Screwball Classics Volume 3

    ★★★★

  • Christoph Waltz - The Charm of Evil

    ★★★½

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★★

  • Jim Carrey, America Unmasked

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Zone 414

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Being James Bond

    ★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★★