Sort by

MrRomantic has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Weekend

Long Weekend

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Factory

The Factory

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hidden Face

The Hidden Face

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rebellious Olivia de Havilland

The Rebellious Olivia de Havilland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mireille Mathieu - Chanter… et rien d‘autre

Mireille Mathieu - Chanter… et rien d‘autre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kaiserschmarrndrama

Kaiserschmarrndrama

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Razorback

Razorback

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zone 414

Zone 414

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spy(ies)

Spy(ies)

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Archive

Archive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alone in Berlin

Alone in Berlin

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
London Fields

London Fields

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Control

Control

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In China They Eat Dogs

In China They Eat Dogs

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Wirecard: The Billion Euro Lie

Wirecard: The Billion Euro Lie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry